Adıyaman ili Kahta ilçesinde Badem yetiştiricilerine Tarım Kredi Kooperatifleri genel tanıtımı, Gübreleme, Krediler ve Sigorta faaliyetleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Müdür Yardımcıları İdris AKKAYA, Mustafa Metin DOĞAN, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatih Rüştü Zorlu TURANLI, Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Sena YILDIRIM, Gübretaş Şanlıurfa Bölge Müdürü Abidin ACAR, Bereket Sigorta Uzmanı Koray KÖKLÜ, Kahta Badem ve Fıstık İşleme Tesis Müdürü Ömer Faruk ÖZBEK, Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği Yönetmen Yardımcıları Mehmet Nur BAL, Ali GÖKSU, Kahta Tarım Kredi Kooperatifi personelleri Fatih Turan ÇELİK, Esma Altuğ KARAKAŞ ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Metin DOĞAN, Tarım Kredi Kooperatifleri ile ilgili genel bir tanıtım sunusundan sonra sabit faizli ve indirimli kredilerin çiftçilerimiz açısından faydalarını anlattı. Kooperatifimize ortak olmayan çitçileri ortak olmaya davet etti.

Bereket Sigorta Uzmanı Koray KÖKLÜ, Bereket sigorta faaliyetleri hakkında genel bilgiler verdikten sonra, TARSİM sigortası, dolu ve don sigortalarının faydalarını anlatan bir sunum yaptı.

Gübretaş Şanlıurfa Bölge Müdürü Abidin ACAR, Gübretaş tarafından üretilen katı, sıvı-toz gübrelerin tanıtımı ve faydalarını anlatarak, badem yetiştiricileri için verime olumlu etki yapacak olan Süper İnci ve Yeşil Altın gübreleri hakkında genel bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir