Şanlıurfa Bölge Birliği faaliyet alanındaki illerde bulunan kooperatif personeliyle değerlendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

Şanlıurfa Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Şanlıurfa, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt Şırnak illerine bağlı kooperatif personeliyle Pandemi sürecinin etkilerinin hafiflemeye başladığı şu dönemde sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek 16-17 Temmuz 2020 tarihlerinde 2 (iki) oturum halinde bir araya gelinerek değerlendirme toplantısı yapıldı.

Değerlendirme toplantısına; Bölge Müdürü Aytaç ONKUN, Müdür Yardımcıları İdris AKKAYA ve Mustafa Metin DOĞAN ile Bölge Birliği personelleri ile kooperatif personeli katıldı.

2020 yılı İlk 6  ay sonu itibariyle gerçekleştirilen değerlendirme ve istişare toplantılarında kooperatiflerin mevcut durumları ile geçen senenin aynı dönemi karşılaştırılarak, 2020 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranları masaya yatırıldı. 2020 yılsonu itibariyle hedeflerin gerçekleştirilmesi noktasında sıkıntılı olan kooperatifler üzerinde durularak sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç ONKUN, toplantıda yaptığı konuşmada;

Pandemi sürecinde tarımsal üretimin kesintiye uğramaması için yapılan çalışmalar ile Bölge Birliğinin genel durumu hakkında bilgi vererek kayıtlı ortakların faal hale getirilmesi, yeni ortak kaydına gereken önemin verilmesi tarsim, elementer ve ortak kaza sigortası yapılması gerektiğini söyledi. Bundan sonra saha çalışmalarıyla daha çok çiftçilerin yanında olunacağına vurgu yapan ONKUN, “Ortaklarımızın iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olduğumuzu hissettirerek kooperatiflere daha çok gelmelerini sağlamalı, kooperatif çalışanları ve ortak ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmalıyız. dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir