Türkiye genelinde 81 ilde başlatılan fidan dikme işlemi Şanlıurfa’da da gerçekleşti.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye genelinde gerçekleştirilecek “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında, 81 ilde fidan dikme işlemi gerçekleşti.

Gerçekleşen etkinlikte ilk olarak, 232 bin 647 adet fidan ile Endonezya’ya ait “1 saat içinde en fazla fidan dikme” rekoru, Çorum’da 1 saatte 301 bin 111 adet fidan dikilerek kırılıp, Guinness Dünya Rekoru’nun Türkiye adına tescillenmesi hedefleniyor.

Şanlıurfa’da da fidan dikme işlemi başlatılarak büyük bir katılımla fidanlar toprakla buluşturuldu. 287 bin normal fidan,12 bin de zeytin fidanı Şanlıurfa’nın 25 noktasında gerçekleşti.

Gerçekleşen fidan ekimine Avrupa Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet kasım Gülpınar, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül. MYK üyesi Vildan Polat, Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç ONKUN, Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız , Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı, Şanlıurfa Emniyet Müdürü, ve kamu kurum müdürleri katıldı