Tarım ve Orman Bakanlığının yürürlüğe koyduğu, ‘Organik Tarımın Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hibe olarak verilen ve 1263 Sayılı Kahta Tarım Kredi Kooperatifi tarafından tedarik edilen 3000  adet organik arı kovanı sahiplerine teslim edilmek üzere Sincik Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne teslim edildi.

Organik arıcılık ve bal üretiminin yaygınlaştırılması için gerçekleştirilen arı kovanı teslimatına; Sincik Tarım ve Orman İlçe Müdürü Özgür AKAR,1263 Sayılı Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yrd. Fatih  Turan ÇELİK, 2524 Sayılı Adıyaman Tarım Kredi Kooperatfi Müdür Yrd. Mesut FISTIK, Sincik Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mahmut ÖZTÜRK, kooperatif personeli ve ortaklar ile arı üreticileri katıldı.

Amaçlarının üreticiye kaliteli ürünü yerinde amacına uygun olarak tedarik etmek olduğunu belirten Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yrd. Fatih  Turan ÇELİK “Kooperatif olarak en büyük amacımız üreticinin kalkınmasına  destek olmaktır” dedi. Öte yandan kovanlarına kavuşan arıcılarda uygulamaya konulan projeden ötürü son derece memnun olduklarını dile getirerek, “İnşallah bu tür çalışmaların İlçemizin gelişmesine büyük katkısı olur. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir