Tarımsal üretimin ana girdilerinden olan; Tohum, Gübre, Zirai İlaç ve Yemin ardından şimdi de Yatırım (Modern Basınçlı Sulama Sistemleri) kredilerinde SABİT FAİZ uygulamasına Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından geçilmiştir.

Özellikle, Damla ve Yağmurlama sistemlerine yönelik kredi kullanmak isteyen ortaklarımıza büyük bir fayda sağlayan bu kredi türü hakkında; Tarım Kredi Kooperatifleri

Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç ONKUN yöre çiftçilerimize şu mesajı verdi.

“Ortaklarımızın tarımsal faaliyetlerinin daha verimli hale getirilmesi ve birim alandan elde edilecek ürünün artırılması için modern basınçlı sulama sistemleri büyük öneme sahip olup, bu kapsamda ortaklarımızın yapacakları sulama sistemi yatırımlarının sabit maliyetli olarak kredilendirilebilmesi amacıyla farklı bir kredi ürünü geliştirilmiştir.

 2020/2015 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’ndaki “Modern Basınçlı Sulama Sistemi Yatırımı” konusunda ve 2020/4 Sayılı T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliği’nde belirlenen kriterleri sağlayan ortaklarımıza yıllık %6 sabit oranlı sulama sistemi kredisi kullandırılacaktır.”

 Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan İmece Plastik şirketine ait sulama sistemi ekipmanlarının kredilendirileceği bu kredi türünde; Damlama sulama sistemlerinde 3 yıl, yağmurlama sulama sistemlerinde ise4 yıla kadar vade günü belirlenebilecektir.

Ayrıca, bu kapsamda kredi kullanacak ortaklarımız kredi vadesi boyunca TARSİM (tarım sigortası) yaptırılması şartı bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir